Партнерский материал
10:21, 16 вересня 2020 р.
Надійне джерело
Тернистий шлях до омріяного батьківства
Партнерский материал
Вам допоможуть пройти у Державному закладі «Український медичний центр акушерства, гінекології та репродуктології Міністерства охорони здоров’я України»
Директора Державного закладу «Український медичний центр акушерства, гінекології та репродуктології Міністерства охорони здоров’я України», Заслуженого лікаря України, професора, депутата Харківської обласної ради Валерія Пітька добре знають на Харківщині.
Нині важко перерахувати всіх, кому він свого часу допоміг. Комусь, як відмінний фахівець, досвідчений лікар, комусь як депутат обласної ради. Та всі, хто з ним зустрічався, відзначають його відповідальність, активність, постійне прагнення до вдосконалення і небайдужість до чужої біди. А ще про нього всі говорять, що він ніколи не зупиняється на досягнутому, постійно шукає і знаходить нові шляхи і методи в роботі. Сьогодні саме про це він і розповідає у своєму інтерв’ю.
- Валерію Анатолійовичу, про Центр, який Ви очолюєте, є сотні схвальних відгуків. Що Вас надихнуло на створення даного закладу?
- До цього я йшов не один рік. Знаєте, кому, як не лікарю акушеру-гінекологу, знати, яке це прекрасне покликання жінки на цій Землі – перш за все, бути мамою. Тому вона з таким хвилюванням та ніжністю чекає на появу свого первістка. Та, на жаль,не всім випадає щастя відчути радість батьківства. Інколи для цього потрібно пройти тернистий шлях, щоб сталося це диво.
Прикро, але просте людське бажання мати дітей для багатьох подружніх пар в Україні так і залишається недосяжною мрією через страшний діагноз – безпліддя. За даними Міністерства охорони здоров’я України, у нашій державі від цього страждає кожна четверта-п’ята подружня пара. Тож, створення медичної установи, що функціонує по принципу «замкнутого циклу», на мою думку, найкращий варіант для вирішення репродуктивних проблем.
- З чого ж почати парі, що має проблему безпліддя? Куди звертатись за допомогою?
- Спочатку сімейна пара, в якої не виходить самостійно зачати дитину, повинна звернутися до лікаря-гінеколога й пройти відповідні обстеження. Необхідно виявити причину ненастання вагітності та розробити подальший план дій. Якщо ж виявиться, що причиною жіночого безпліддя є трубний фактор, що зумовлений відсутністю (внаслідок оперативного втручання в силу різних захворювань) або повною чи частковою непрохідністю маткових труб, то таке подружжя може претендувати на Державну програму з лікування безплідності методами допоміжних репродуктивних технологій за абсолютними показаннями за бюджетні кошти.
На теперішній час Державний заклад "Український медичний центр акушерства, гінекологіїта репродуктології МОЗ України" – єдиний на Східній Україні лікувальний заклад, якому довірено реалізацію Державної програми.
- І які вже маєте результати?
- Центр працює за цієюпрограмою з 2011 року. За час її існування проліковано більше 1000 сімейних пар, позитивні результати екстракорпорального запліднення досягнуто у близько 50 відсотків.
- Валерію Анатолійовичу, сімейним парам, які могли скористатися цією програмою, безумовно, пощастило. А як же бути тим, хто має інші покази до застосування допоміжних репродуктивних технологій?
- Ринок комерційних клінік достатньо широкий в Україні і налічує близько 40 репродуктивних закладів. Проте лікування в них дуже матеріально затратне, що по кишені далеко не кожній родині.Влада Харківської області не могла залишитись осторонь вирішення демографічної проблеми. За моєї ініціативи, яку підтримала голова Харківської обласної державної адміністрації Юлія Світлична, у 2019 році вперше в Україні запрацювала обласна програма з лікування безпліддя методами допоміжних репродуктивних технологій за бюджетні кошти. На сьогодні вже маємо позитивні результати програми, більше того, у нашому Центрі вже народжуються діти, батьки яких завершили лікування безпліддя за програмою «Здоров’я Слобожанщини».
Для того, щоб скористатися цією програмою, подружня пара повинна звернутися до консультативно-поліклінічного відділення Центру для обстеження. Після отримання результатів тестів, кожен окремий випадок розглядається комісією, до складу якої входять: експерти Департаменту охорони здоров'я ХОДА, фахівці з екстракорпорального запліднення нашого закладу, експерти МОЗ України та спеціалісти інших репродуктивних клінік.
За заявою подружня пара розпочинає лікувальний цикл із застосування допоміжних репродуктивних технологій у нашому Центрі. Іноді для уточнення діагнозу необхідне додаткове обстеження та, за потреби, оперативне втручання (гістероскопія, лапароскопія та інші). З урахуванням оснащення, укомплектованості медичним персоналом наш заклад має можливість надавати весь спектр медичних послуг згідно з міжнародними стандартами.
- І, мабуть, успіху у лікуванні безпліддя у чималій мірі сприяє те, що подружні пари не відкладають цю проблему, а починають одразу її вирішувати. Але ж, погодьтесь,сьогодні чимало є й таких, хто не поспішає ставати батьками, мовляв, ще не час, ще хочеться пожити для себе.
-Так, зодного боку, це дуже добре, що більшість сучасних сімей виважено ставляться до батьківства та намагаються максимально забезпечити матеріальний і соціальний рівень добробуту, побудувати кар’єру, самореалізуватися, перш ніж народити дитину.Та, на жаль, такий підхід має і негативні наслідки, як то: пізній фертильний вік зумовлює накопичення в організмі несприятливих для зачаття факторів (соматичні захворювання, наслідки нездорового способу життя, вплив екологічних чинників, хронічний стреc тощо). На щастя, безпліддя сьогодні не є вироком на бездітне існування. У такій ситуації важливо розібратися в причинах, щоб відновити природну фертильність або забезпечити успіх застосування допоміжних репродуктивних технологій.
- Розкажіть детальніше про переваги вашого закладу.
- Унікальність нашого Центру полягає у можливості застосовування принципу повного замкнутого циклу лікування безпліддя, а саме від отримання життєздатних ембріонів і до пологорозродження, де на всіх етапах пацієнтку супроводжують досвідчені спеціалісти. Матеріально-технічна база та кваліфікація наших лікарів дозволяє провести обстеження, діагностику та, за потреби, лікування гінекологічної патології, отримати вагітність, спостерігати та зберігати її аж до пологів. Зокрема з 2020 року Державний заклад “Український медичний центр акушерства гінекології та репродуктології МОЗ України” фінансується за програмою «Спеціалізована та високоспеціалізована медична допомога, що надається загальнодержавними закладами охорони здоров’я» з державного бюджету, що гарантує безоплатне надання медичної допомоги при пологах.
- Що б Ви хотіли сказати читачам на завершення нашої розмови?
- Усі ми розуміємо, що без інвестицій у здоров`я та розвиток у нації немає майбутнього. Тож сьогоднішня співпраця органів місцевого самоврядування, комунальних і державних закладів охорони здоров’я робить можливим надання доступних та якісних медичних послуг нашим землякам, жителям Слобожанщини.
Отже, якщо ви потребуєте нашої допомоги чи консультаціїї, не баріться та зробітьвпевнений крок у батьківство!
Щоб отримати відповіді на всі питання, ви завжди можете звернутись до нашого Центру за телефоном +38 099 407 22 12 або на офіційномому сайті (https://center-agr.org.ua)
- Дякуємо Вам за змістовні відповіді. Переконані, що шлях до омріяного батьківства для багатьох подружніх пар проляже саме через Ваш заклад.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
10:50
Вчора
08:00
9 вересня
ТОП новини
live comments feed...