Тернистий шлях до омріяного батьківства

Вам допоможуть пройти у Державному закладі «Український медичний центр акушерства, гінекології та репродуктології Міністерства охорони здоровя України»

Директора Державного закладу «Український  медичний центр акушерства, гінекології  та репродуктології Міністерства охорони здоров’я України», Заслуженого лікаря України, професора, депутата Харківської обласної ради Валерія Пітька добре знають на Харківщині.

Нині важко перерахувати всіх, кому він свого часу  допоміг. Комусь, як відмінний фахівець, досвідчений лікар, комусь як депутат обласної ради. Та всі, хто з ним зустрічався, відзначають його відповідальність,  активність, постійне прагнення до вдосконалення і небайдужість до чужої біди. А ще про нього всі говорять, що він ніколи не зупиняється на досягнутому, постійно  шукає  і знаходить нові шляхи і методи в роботі. Сьогодні саме про це він і розповідає у своєму  інтерв’ю.

- Валерію Анатолійовичу, про Центр, який Ви очолюєте, є сотні схвальних відгуків. Що Вас надихнуло на створення даного закладу? 

- До цього я йшов не один рік. Знаєте, кому, як не лікарю акушеру-гінекологу, знати, яке це прекрасне покликання жінки на цій Землі – перш за все, бути мамою. Тому вона з таким хвилюванням та ніжністю чекає на появу свого первістка. Та, на жаль,не всім випадає щастя відчути радість батьківства. Інколи для цього потрібно пройти тернистий шлях, щоб сталося це диво.

Прикро, але просте людське бажання мати дітей для багатьох подружніх пар в Україні так і залишається недосяжною мрією через страшний діагноз – безпліддя. За даними Міністерства охорони здоров’я України, у нашій державі  від цього страждає кожна четверта-п’ята подружня пара. Тож, створення медичної установи, що функціонує по принципу «замкнутого циклу», на мою думку, найкращий варіант для вирішення репродуктивних проблем.

 -  З чого ж почати парі, що має проблему безпліддя? Куди звертатись за допомогою?

- Спочатку сімейна пара, в якої не виходить самостійно зачати дитину, повинна звернутися до лікаря-гінеколога й пройти відповідні обстеження. Необхідно виявити причину ненастання вагітності та розробити подальший план дій. Якщо ж виявиться, що причиною жіночого безпліддя є трубний фактор, що зумовлений відсутністю (внаслідок оперативного втручання в силу різних захворювань) або повною чи частковою непрохідністю маткових труб, то таке подружжя може претендувати на Державну програму з лікування безплідності методами допоміжних репродуктивних технологій за абсолютними показаннями за бюджетні кошти.

На теперішній час Державний заклад "Український медичний центр акушерства, гінекологіїта репродуктології МОЗ України" – єдиний на Східній Україні лікувальний заклад, якому довірено реалізацію Державної програми.

- І які вже маєте результати?

- Центр працює за цієюпрограмою з 2011 року. За час її існування проліковано більше 1000 сімейних пар, позитивні результати екстракорпорального запліднення досягнуто у близько 50 відсотків.

- Валерію Анатолійовичу, сімейним парам, які могли скористатися цією програмою, безумовно, пощастило. А як же бути тим, хто має інші покази до застосування допоміжних репродуктивних технологій?

- Ринок комерційних клінік достатньо широкий в Україні і налічує близько 40 репродуктивних закладів. Проте лікування в них дуже матеріально затратне, що по кишені далеко не кожній родині.Влада Харківської області не могла залишитись осторонь вирішення демографічної проблеми. За моєї ініціативи, яку підтримала голова Харківської обласної державної адміністрації Юлія Світлична, у 2019 році вперше в Україні запрацювала обласна програма з лікування безпліддя методами допоміжних репродуктивних технологій за бюджетні кошти. На сьогодні вже маємо позитивні результати програми, більше того, у нашому Центрі вже народжуються діти, батьки яких завершили лікування безпліддя за програмою «Здоров’я Слобожанщини».

Для того, щоб скористатися цією програмою, подружня пара повинна звернутися до консультативно-поліклінічного відділення Центру для обстеження. Після отримання результатів тестів, кожен окремий випадок розглядається комісією, до складу якої входять: експерти Департаменту охорони здоров'я ХОДА, фахівці з екстракорпорального запліднення нашого закладу, експерти МОЗ України та спеціалісти інших репродуктивних клінік.

За заявою подружня пара розпочинає лікувальний цикл із застосування допоміжних репродуктивних технологій у нашому Центрі. Іноді для уточнення діагнозу необхідне додаткове обстеження та, за потреби, оперативне втручання (гістероскопія, лапароскопія та інші). З урахуванням оснащення, укомплектованості медичним персоналом наш заклад має можливість надавати весь спектр медичних послуг згідно з міжнародними стандартами.

- І, мабуть, успіху у лікуванні безпліддя у чималій мірі сприяє те, що подружні пари не відкладають цю проблему, а починають одразу її вирішувати. Але ж, погодьтесь,сьогодні  чимало є й таких, хто не поспішає ставати батьками, мовляв, ще не час, ще хочеться пожити для себе.

-Так, зодного боку, це дуже добре, що більшість сучасних сімей виважено ставляться до батьківства та намагаються максимально забезпечити матеріальний і соціальний рівень добробуту, побудувати кар’єру, самореалізуватися, перш ніж народити дитину.Та, на жаль, такий підхід має і негативні наслідки, як то: пізній фертильний вік зумовлює накопичення в організмі несприятливих для зачаття факторів (соматичні захворювання, наслідки нездорового способу життя, вплив екологічних чинників, хронічний стреc тощо). На щастя, безпліддя сьогодні не є вироком на бездітне існування. У такій ситуації важливо розібратися в причинах, щоб відновити природну фертильність або забезпечити успіх застосування допоміжних репродуктивних технологій.

- Розкажіть детальніше про переваги вашого закладу.

- Унікальність нашого Центру полягає у можливості застосовування принципу повного замкнутого циклу лікування безпліддя, а саме від отримання життєздатних ембріонів і до пологорозродження, де на всіх етапах пацієнтку супроводжують досвідчені спеціалісти. Матеріально-технічна база та кваліфікація наших лікарів дозволяє провести обстеження, діагностику та, за потреби, лікування гінекологічної патології, отримати вагітність, спостерігати та зберігати її аж до пологів. Зокрема з 2020 року Державний заклад “Український медичний центр акушерства гінекології та репродуктології МОЗ України” фінансується за програмою «Спеціалізована та високоспеціалізована медична допомога, що надається загальнодержавними закладами охорони здоров’я» з державного бюджету, що гарантує безоплатне надання медичної допомоги при пологах.

- Що б Ви хотіли сказати читачам на завершення нашої розмови?

- Усі ми розуміємо, що без інвестицій у здоров`я та розвиток у нації немає майбутнього. Тож сьогоднішня співпраця органів місцевого самоврядування, комунальних і державних закладів охорони здоров’я робить можливим надання доступних та якісних медичних послуг нашим землякам, жителям Слобожанщини.

Отже, якщо ви потребуєте нашої допомоги чи консультаціїї, не баріться та зробітьвпевнений крок у батьківство!

Щоб отримати відповіді на всі питання, ви завжди можете звернутись до нашого Центру за телефоном +38 099 407 22 12 або на офіційномому сайті (https://center-agr.org.ua)

-         Дякуємо Вам за змістовні відповіді. Переконані, що шлях до омріяного батьківства  для багатьох подружніх пар проляже саме через Ваш заклад.

батьківство Український медичний центр акушерства Пітько Валерій Анатолійович безпліддя безоплатне надання медичної допомоги при пологах
Если вы заметили ошибку, выделите необходимый текст и нажмите Ctrl+Enter, чтобы сообщить об этом редакции
Оцените первым
(0 оценок)
Пока еще никто не оценил
140 просмотров в сентябре
Пока никто не рекомендует
Авторизируйтесь ,
чтобы оценить и порекомендовать

Комментарии

Спорт
В это воскресенье болельщиков ждет, пожалуй, самое главное дерби в Дергачевском районе. Почему главное? Да потому что – эти команды не только географические соседи, а еще и делят между собой один стадион. Что еще делят команды, так это любовь болельщиков. Я не буду сейчас говорить у кого фанатов больше, потому как не могу этого знать, а чтобы получить ответ на этот вопрос, мне как дипломированному социологу придется провести не мало часов в «полях». Такого...
Новости компаний
29 сентября 2020 в 11.00 состоится онлайн-встреча, в течение которой мы покажем на линии времени, шаг за шагом, как уверенно и планово выходить на рынок ЕС: проверка бизнес-идеи и размышления о релокацию менеджеров компании;  анализ рынка, подготовка коммерческих предложений; как не упустить возможность получения грантового финансирования еще до регистрации фирмы и как взять в лизинг автомобиль в первые дни после регистрации; проведение встреч с партнерами...
Происшествия
Вчера, вблизи пос. Ветеринарное, Дергачевского района, пограничниками была задержана гражданка Украины, которая пыталась незаконно перейти государственную границу. После беседы с ней пограничникам удалось узнать, что гражданка хотела навестить родственников, которые проживают на территории РФ. Нарушительнице, за попытку незаконного пересечения границы Украины грозит ответственность по ст. 204 КУоАП. И она будет привлечена к административной ответственности...
Общество
Чи справедливо, що громада не бере участі в управлінні сміттєзвалищем? Чи справедливо, що наші люди страждають від отруєного повітря, води і ґрунту? Чи справедливо, що компенсація від Харкова за користування сміттєзвалищем складає всього декілька десятків гривень на рік з розрахунку на одного пересічного дергачівця. По цим важливим питанням озвучив свою позицію кандидат на посаду Голови Дергачівської громади Вячеслав Задоренко у статті, що була опублікован...
Общество
Как передает Depo.Харьков, два сообщения о существенном изменении в имущественном состоянии вчера, 21 сентября, подал народный депутат Украины от фракции "Слуга народа" Евгений Пивоваров.  Согласно сообщению, 15 сентября нардеп получил от ООО "Кросс Девелопмент" дивиденды в размере 130 тыс. грн. Дивиденды за второй квартал 2020 года согласно договора управления имуществом от 20 августа 2019 года.  17 сентября Пивоваров также получил в ООО "Кросс Девелопмен...
Политика
Сьогодні на засіданні Дергачівської міської територіальної виборчої комісії зареєстровано першого кандидата на посаду очільника Дергачівської об’єднаної територіальної громади. Ним став голова Козачолопанської селищної ради Вячеслав Задоренко, висунутий від політичної партії «БЛОК СВІТЛИЧНОЇ «РАЗОМ». Дане рішення ухвалено згідно з Постанови  N6 від 21 вересня 2020 року.  Поки це єдиний претендент на голову Дергачівської ОТГ, який офіційно зареєстрований. Н...
Происшествия
В Дергачевском районе погиб мужчина. Как сообщили очевидцы, это произошло вечером 20 сентября неподалеку от пешеходного перехода в с. Подворки. В облуправлении Нацполиции рассказали, что пешеход погиб от полученных в результате ДТП травм в возрасте 39 лет. Его сбил 45-летний водитель автомобиля "Skoda". От удара мужчину отбросило на дорогу, под колеса автомобиля "Mitsubishi", которым управлял 57-летний водитель. Полиция открыла уголовное производство по ст...
Новости компаний
Уже совсем скоро, 4 октября, все педагоги страны будут праздновать свой профессиональный день – День Учителя. Важно выбрать полезный подарок, который будет приносить пользу и делать жизнь хотя бы немного комфортнее и ярче. Одни из лучших и оригинальных вариантов на сегодняшний день – умный зонт и деревянные часы. Они полезны, удобны и функциональны. Этими подарками учитель будет пользоваться достаточно часто, вспоминая заботливого ученика и будучи ему весь...
Новости компаний
Скоро во всех школах и садиках будем отмечать День воспитателя и День учителя. В родительских чатах появится этот важный вопрос: “Что дарить. Как поздравлять?”)) Пусть это будут не просто цветы и конфеты, а трогательное послание от учеников или слова благодарности от родителей. Смотрите нашу подборку из 5 лучших идей, чтобы удивить, порадовать и растрогать любимых педагогов до слез. 1. Фотокнига лучших моментов в садике/школе Договоритесь и создайте общую...
Ответственный за раздел
Владислав Пашко
Журналисты сайта 05763.ua к вашим услугам.

Пишите нам, звоните, сообщайте о городских новостях и событиях - мы надеемся, что с Вашей помощью горожане узнают о жизни Дергачей и Дергачевского района больше.

Вместе с Вами мы сделаем наш город лучше!


Редакция 05763.ua:

Телефон: 063 076 76 78