• Головна
  • Із історії заснування КЗ "Дергачівський ліцей №2"
Історія
15:38, 1 березня 2021 р.
Надійне джерело

Із історії заснування КЗ "Дергачівський ліцей №2"

Історія

У 1935 році в с. Дергачі було засновано колишню 41 середню школу Південної залізничної дороги. До цього часу з 1926 року це була ФЗС (фабрично-заводська семерічка). Директором був Нагорний Мойсей Павлович.

З 1937 школа № 41 стала середньою. Вчителями працювали і колишні випускники. Десять з них повернулися до рідної школи, де і почали свою трудову діяльність вчителя, це – Молодчий В. І., Слюсаренко Катерина Давидівна, Попович Поліна Леонідівна, Слюсаренко Галина Григорівна, Слюсаренко Михайло Трохимович, Смалько Ольга Михайлівна, Безрук Марія Андріївна, Чишко Людмила Олександрівна та інші.

У 1940 році після глибокої перевірки якості роботи школи відділом шкіл Південної залізниці була премійована бібліотекою в 5 тисяч екземплярів книг художньої літератури, а також автомобілем.

Наприкінці жовтня 1941 року розгорнулися запеклі бої за Дергачі. У зв'язку з прибуттям в тил поранених залізнична школа № 41 була перетворена на госпіталь, де перебували поранені бійці. Під час другої окупації району (10.03. - 13.08.1943 р.) гітлерівці спалили школу.

Будівництво нової школи почалося у 1957 році.

Учні і батьки були активними будівниками нової споруди. І ось з’явилося триповерхове приміщення, яке прийняв вчительський та учнівський колективи у січні 1959 року.

На зміну Нагорному Мойсею Павловичу прийшов новий директор - Дубовик Семен Антонович, на долю якого випало випроводжати перших випускників школи.

Команда школи на районних спортивних змаганнях (стадіон м. Дергачі)


Мироненко Володимир (1), Гребенюк Микола (2), Бондаренко Василь (4), Якименко Володимир (5), Черненко Надія (7)

Зустріч перших випускників школи (27.06.2014)

Говорячи про історію школи, не можна обійти ім’я Ткаченка Миколи Яковича – директора середньої школи № 2 з 1962 по 1984 р. Його педагогічна діяльність – це багаторічна клопітка праця в нашому закладі. Заслуги Миколи Яковича як учителя, директора були високо оцінені державою, йому було присвоєно звання "Відмінник освіти СРСР", "Заслужений вчитель УРСР", нагороджений орденом Знака пошани.

З 1984 року школу очолював талановитий, енергійний, творчий учитель історії – директор Остапенко Олексій Прокопович, вчитель вищої категорії, вчитель-методист,нагороджений знаком "Василь Сухомлинський", йому присвоєно звання "Відмінник освіти України".

Із історії заснування КЗ "Дергачівський ліцей №2", фото-1


Остапенко О. П.

З 2001 року середня загальноосвітня школа №2 стала середнім загальноосвітнім НВК №2 з юридичним ліцеєм.

З 2004 року середній загальноосвітній НВК №2 з юридичним ліцеєм перейменовано на Дергачівський ліцей №2 Дергачівської районної ради Харківської області.

3 2020 року  В.о. директора ліцею. Вчитель української мови та літератури Гаплєвська Інна Борисівна

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Дергачі #Дергачівська громада #школа #друга школа Дергачі #Дергачівський ліцей2 #Комунальний заклад "Дергачівський ліцей №2"
Високі оцінки користувачів за Полнота информации
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...