• Головна
  • Польські перевізники погрожують перекрити кордон із Україною з 6 листопада
11:11, 3 листопада 2023 р.

Польські перевізники погрожують перекрити кордон із Україною з 6 листопада

Польські перевізники погрожують перекрити кордон із Україною з 6 листопада

Польські перевізники погрожують перекрити прикордонні пункти з Україною, якщо не виконають їхні умови. Вони вимагають повернути дозволи для українських колег, заборонити українцям відкривати компанії у Польщі, якщо їхні економічні інтереси в Україні тощо. Якщо погрозу виконають і перевізники перекриють кордон, це може спричинити складність із вивезенням експорту, а також перебої з частиною імпорту, зокрема техніки.

Про це йдеться у матеріалі obozrevatel.com. Оцінити збитки від можливого блокування пунктів пропуску з Польщею важко, бо актуальну статистику не публікують, розповідає старша наукова співробітниця Інституту економічних досліджень та політичних консультацій Ірина Коссе. Дані щодо експорту товарів публікують лише для агропромислового комплексу. І за вересень автомобільним транспортом було експортовано тільки 7% продукції АПК. Водночас для деяких груп товарів втрата автомобільного експорту буде вкрай відчутною. Наприклад, для пшениці.

"60% експорту йде через Румунію. І тому експорт не зупиниться. Треба враховувати, що морський шлях не працює так, як працював раніше. Є проблеми з обстрілами, страхуванням суден. Якщо ще й пункти пропуску закриються, зросте навантаження на залізницю – там вже черги. Я прогнозую: якщо будуть перекриті пункти пропуску місяць-півтора, буде проблемна ситуація", – пояснює Коссе.

В уряді вже повідомили, що будуть намагатись домовитись із польськими перевізниками і не допустити такої ситуації. Тож сценарій повного блокування пунктів пропуску поки що надто песимістичний. Поляки кажуть лише про сигнальний, попереджувальний страйк. А якщо їхні вимоги не виконають, то тоді кордони перекриють.

Автомобільні перевезення займають третє місце після морських та залізничних за обсягами, і перше – за вартістю. Це найдорожчий спосіб перевезти товар. Від авто залежать транспортування техніки, обладнання. Ці галузі миттєво відчують наслідки перекриття кордонів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...