• Головна
  • Сили Оборони отримали додаткові ЗРК NASAMS
08:00, 8 листопада 2023 р.

Сили Оборони отримали додаткові ЗРК NASAMS

Сили Оборони отримали додаткові ЗРК NASAMS

Повітряні сили Збройних Сил України отримали нові зенітні ракетні комплекси NASAMS, які вже поставлені на бойове чергування.

Про це офіційно повідомив Президент України Володимир Зеленський, який відмітив, що таке важливе посилення відбулось ще до критичного для захисту критичної інфраструктури зимового періоду.

Водночас кількість самих NASAMS не оголошується, хоча вочевидь мова йде про показник від мінімум двох ЗРК, про що говорить використання множини. Зазначимо, що загалом, спираючись виключно на офіційну інформацію, Україна має у своєму розпорядженні вже мінімум два ЗРК NASAMS.

Серед інформації про замовлені нові комплекси фігурувало ще шість одиниць, закупівля яких здійснювалась у межах пакета допомоги на 3 млрд доларів у серпні минулого року. Ще один NASAMS замовила для України Канада у січні 2023 року. Також кілька додаткових пускових, але не весь ЗРК у зборі, у серпні 2023 року анонсувала Литва.

Тобто загалом Україна мала отримати мінімум ще сім повноцінних комплексів NASAMS. При цьому про постачання нових ЗРК цього типу ще у травні цього року оголосив спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук, який побував на підприємстві Kongsberg.

Таким чином, враховуючи те, що завжди є певна послідовність у часі між передачею та постановленням на бойове чергування, яке включає навчання, скоріш за все мова якраз йде про ці ЗРК, які анонсував Стефанчук.

Враховуючи хронологію замовлень, мова йде про частину з партії у шість NASAMS. Відомий строк виконання контракту від США для України, який орієнтовно був укладений у серпні-вересні минулого року – літо 2024 року із поступовою передачею у міру виготовлення.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...