Тест на батьківство є дуже точним методом визначення того, чи є чоловік біологічним батьком дитини.

Кожна людина успадковує половину своєї ДНК від кожного зі своїх біологічних батьків, тому таке порівняння може допомогти нам встановити ймовірність батьківства. Під час перевірки біологічного батька і чоловік, і дитина матимуть достатньо ідентичних ділянок ДНК, щоб підтвердити біологічне споріднення. Якщо тестований чоловік не є біологічним батьком, цього не буде.

Що таке ДНК-маркери?

Якщо ви шукали тест на батьківство, ви також могли помітити, що багато тестових лабораторій говорять про кількість аналізованих локусів у вартості тесту. Фактично локуси — це науковий термін для розташування маркерів ДНК у ланцюзі ДНК: генетична «адреса» для маркера ДНК у ланцюзі ДНК. Оскільки локуси розташовані на хромосомах і ми успадковуємо по одній хромосомі від кожного з наших батьків, кожен локус (розташування в ланцюзі ДНК) містить два алелі (по одному від кожного з батьків). Лабораторії аналізують від 16 до 42 ДНК-маркерів (локусів) щоб визначити, чи є двоє чи більше людей біологічно пов’язаними.

Як проводиться тест ДНК на батьківство в Дергачах?

Щоб визначити батьківство, використовуються мазки зі щік, щоб взяти ДНК клітин щік передбачуваного батька (-ів) і дитини. Потім ці зразки можна проаналізувати та порівняти в лабораторії для виявлення відповідних маркерів ДНК (локусів) у зразках ДНК.

ДНК-тести на батьківство надзвичайно точні. Тест може з точністю 99,9% показати, чи чоловік не є біологічним батьком людини.

Якщо ви намагаєтеся довести або спростувати батьківство з юридичних причин, тест має проходити в медичному закладі (юридичний тест ДНК на батьківство). В іншому випадку ви можете використовувати домашній набір для визначення батьківства ДНК, придбаний в інтернеті або в аптеці.

Чи можна використовувати ДНК-тест на походження, щоб підтвердити батьківство?

ДНК предків може ідентифікувати потенційні збіги ДНК, тобто можно дізнатися для себе. Але лише ДНК-тест на батьківство офіційно може підтвердити збіг ДНК батька та дитини.

Скільки коштує ДНК-тест на батьківство?

Домашній ДНК-тест на батьківство коштує від 4000 до 6000 грн. Юридичний тест буде коштувати в два рази більше.

Коли я маю отримати результати тесту в Дергачах?

Час отримання результатів лабораторії різний. Пам’ятайте про час, який потрібен для того, щоб зразок дістався лабораторії, а лабораторія провела свої тести. Результати можуть бути доступні через два дні — або довше. За додаткову плату деякі лабораторії пропонують результати за один або той же день.

Вивчивши відгуки та отримавши консультації з різних лабораторій, можемо рекомендувати генетичну лабораторію Мама Папа (тел. 0675780500, Киів. вул. Льва Толстого 21, сайт testdnk.com.ua ). Ця лабораторія може зробити тест ДНК за 1 день, працює з судами, консульствами та телеканалами. Кожен може зробити самостійно забір матеріала звичайними ватними паличками та надіслати з Дергачів до Києва. Якщо тест робиться для суда, то потрібно приїхати зі всіма учасника до Харкова, дивіться філіали у Харкові.

За матеріалами dnk-center.ru, dnk-center.kz. На наші запитання люб'ясно відповіла генетикиня Марина Савельєва.