Металопрокат – основа будь-якої металевої конструкції та багатьох виробництв. Він необхідний для будівництва каркасних складових будівель або огорож. Усі його види можна розділити на:

  • Сортовий. До цієї групи належить: арматура, квадрати та багато іншого. Сфера застосування сортового прокату досить широка, починаючи від машинобудування і закінчуючи будівництвом;
  • Фасонний. Всі його вироби відрізняються за своєю формою та можуть бути масовими чи спеціалізованими. Відмінні технічні особливості роблять використання цього виду продукції затребуваним;
  • Трубний. Такий прокат відноситься до фасонного, але виділяється в окрему категорію. Квадратні підвиди труб необхідні для транспортування рідини;
  • Листовий. Він необхідний у меблевій сфері, оскільки є матеріалом для корпусних виробів;

Купити металопрокат ви можете у компанії «ТОНМЕТ ХОЛДИНГ». Величезна різноманітність металопрокату від відомих виробників має доступні ціни. Але, через військові дії, є деякі проблеми у галузі металургії, які впливають на економіку країни.

У чому проблема української металургії?

Щомісяця втрати експорту металургійних товарів в Україні становлять 420 мільйонів доларів, що пов'язано з блокуванням портів. Металургія є основним напрямом промисловості для формування економіки. Доки РФ не вторглася в країну, гірничо-металургійний комплекс міг забезпечити 10% ВВП і 35% експорту. Блокування портів у Чорному морі вплинуло на промисловий комплекс. Нині є обмеження щодо експорту продукції залізничними коліями, а порти Європейського союзу не можуть приймати всі поставки.

Після початку військових дій всі експортні шляхи були змінені. Наприклад, можливість постачання залізної руди в Китай стало неможливим, так само, як і постачання чавуну до Америки, Італії та Туреччини. Усі обсяги були направлені до Європейського Союзу як до остаточного покупця, так і для подальшого перенаправлення. Через ситуацію в країні експорт гірничо-металургійного комплексу почав орієнтуватися на Польщу, Румунію та Словаччину.

Блокада портів

Чорноморські порти потребують розблокування, щоб українська металургія могла підтримувати економіку. Українські порти закрилися відразу, як почалася війна, що було пов'язано з мінною небезпекою та погрозами РФ. Нині у країні працюють лише кілька портів з невеликою продуктивністю, тому логістичні проблеми залишаються невирішеними. Ще однією проблемою є те, що металурги направили усі потоки експорту до Європейського Союзу. Через це відстань від порту відправки до одержувача збільшилася в 5 разів, а вартість доставки в 3 рази.

Не розблоковані порти країни призводять до того, що втрати чорної металургії становить 420 мільйонів доларів на місяць. Якщо порти будуть розблоковані, країна зможе збільшити виробництво та експорт товарів. Фахівці говорять про те, що в середньому кількість експорту на місяць знизилася на 80% порівняно з ситуацією, яка була до початку війни. Як висновок можна говорити про те, що українські порти потребують розблокування для налагодження експорту. Стабільний продаж металопрокату допоможе економіці країни відновитися, що є дуже важливим в умовах воєнного стану.

Постачальник металопрокату «ТОНМЕТ ХОЛДИНГ» пропонує великий асортимент продукції від відомих виробників. Незважаючи на проблеми у металургійній галузі, для покупців пропонується не лише безліч виробів, а й доступна вартість на них. Відвідавши каталоги, ви зможете дізнатись ціни на потрібний вам вид прокату.