Як підготуватися до вступу в університет?

Вступна кампанія в Україні змінюється щороку, тому школярам буває дуже важко правильно і заздалегідь підготуватись до неї. Для того, щоб стати студентом університету треба зробити чимало роботи. Підготовка триває протягом років, але, навіть, якщо ви не почали робити це з 5 класу, нічого страшного. Планомірні дії допоможуть зробити усе правильно та вчасно сісти на студентську лаву.

Звісно, перш за все, вам знадобиться атестат про середню освіту https://diplomukr.kiev.ua/uk/certificat/atestat-shkoli-z-reestrom-uk/, але що ще треба зробити перед вступом до вузу? 

Підготовка до вступу в університет: корисні поради

Шкільний атестат не все, що вам потрібно мати на момент подання документів до університету. Усі абітурієнти повинні здавати тести. Спочатку це був ЗНО, потім НМТ. Щоб зробити це вдало, треба ще з 9 – 10 класу визначитись із напрямком, який вас цікавить та спеціальністю. Для вступу на гуманітарні програми вам потрібно буде здавати одні іспити, для вступу на технічні – інші. Які іспити доведеться здавати абітурієнтам у 2023 році можна дізнатись на https://osvita.ua/test/88230/.

Зазначимо основні важливі моменти підготовки до вступу в університет:

1. Обрати фах. Краще, якщо ви заздалегідь визначитесь ким хочете бути і будете активно вивчати профільні предмети, щоб з тестуванням не виникло проблем.

2. Оберіть університет та факультет. Рейтинг вищих навчальних закладів можна передивитись тут https://osvita.ua/vnz/rating/vstup-osvita/59065/. Але значення має не тільки престиж вузу, але й навчальна програма на конкретному факультеті. Тож заздалегідь оберіть місце, де ви отримаєте найкращу освіту та можливості. Це важливо і тому, що умови прийому можуть відрізнятись (особливо якщо мова йде про творчі спеціальності). Ви повинні знати до чого готуватись.

3. Підготуйтесь до ЗНО на бакалаврські програми та до НМТ на магістерські. Зараз школярів готують до тестувань протягом років, але питання та умови можуть змінюватись. Не гайте часу та не думайте, що зможете обманути систему. Ці тестування потрібно буде пройти і від балів буде напряму залежати станете ви студентом або ні. Дізнайтесь які предмети вам треба буде здавати та ретельно їх вивчайте. Для будь-яких програм обов’язковими предметами є українська мова та історія України, інші будуть відрізнятись залежно від фаху.

4. Дізнайтесь дати реєстрації на іспити, зареєструйтесь та складіть їх.

5. Слідкуйте за строками подання документів, вони можуть відрізнятись у різних університетах. 

На що слід звернути уваги при підготовці?

Отримати атестат в Україні не складно, а стати студентом престижного університету – це завдання іншої категорії. Тому підготовка повинна проводитись ще з 10 класу.

При підготовці треба регулярно слідкувати за офіційними джерелами інформації. Через нестабільну політичну обстановку, умови вступу можуть змінюватись в будь-який момент. Щоб не проґавити терміни та не помилитись з документами, регулярно стежте за нововведеннями.  

Підготовка до вступу займає чимало сил і часу, але, якщо ви все будете робити вчасно та поставитесь до цієї мети відповідально, все буде добре.