Вітаміни є необхідними для нормальної роботи організму. Вони є складовими частинами багатьох ферментів, що забезпечують обмін речовин і правильну роботу органів та систем організму. Вітаміни допомагають зміцнити імунітет, захистити клітини від шкідливих впливів зовнішнього середовища, сприяють здоров'ю шкіри, волосся та нігтів, зберігають зір та нормальну функцію серцево-судинної та нервової систем.

Одним із тих речовин, яких постійно не вистачає людям є вітамін d за цим посиланням: його періодично рекомендується приймати лікарями, особливо в зимній період часу. Проте попередньо краще здати аналіз задля виявлення вітаміну в крові.

Для чого організмові потрібен вітамін D?

Вітамін D, також відомий як "вітамін сонця", є розчинним жиророзчинним мікроелементом, який грає важливу роль в регуляції кальцію і фосфору в організмі. Основне джерело вітаміну D для організму є сонячне проміння, яке діє на шкіру і сприяє утворенню вітаміну D3 (холекальциферолу). Речовину також можна отримати з деяких харчових продуктів, таких як жирна риба (лосось, сьомга, форель), яйця та молочка.

Ось основні функції вітаміну в організмі.

1.     Регуляція кальцію та фосфору. Вітамін D сприяє поглинанню речовин у кишківнику, допомагаючи підтримувати їх оптимальний рівень у крові. Це важливо для різних функцій організму, зокрема м’язової роботи та передачі нервових сигналів.

2.     Зміцнення кісток. Мікроелемент сприяє формуванню і зміцненню кісток, оскільки він стимулює засвоєнню кальцію та фосфору, які є основними будівельними блоками кісток.

3.     Регуляція імунної системи. Речовина позитивно впливає на імунітет загалом, оскільки допомагає збалансувати активність клітин, таких як фагоцити, природні кілери та частини лімфоцитів.

4.     Вплив на мозок і настрій. Деякі дослідження показують, що добавка може мати вплив на функцію мозку і настрій. Саме якщо у людини з’являється нетипова нестабільна емоційність, то це вказує на дефіцит.

Є й безліч інших функцій, які виконує вітамін. Зокрема це захист від запальних процесів, підтримка здоров’я серця та регуляція рівня в цукру в крові.

Які симптоми вказують на дефіцит вітаміну?

Симптоми дефіциту вітаміну D включають слабкість м'язів, проблеми з кістками (наприклад, остеопороз), порушення настрою (депресія чи часті емоційні перепади) і сну, погіршення імунної системи, знижена енергія і втомлюваність, проблеми зі шкірою (наприклад, сухість, лущення).

У разі виявлення подібних ознак варто звернутися до лікаря, який дасть рекомендації здати відповідні мікроелементи. Цей список може не обмежуватися виключно вітаміном D, адже багато з симптомів притаманні для авітамінозу іншими мікроелементами. Після проведення лабораторних досліджень, фахівець, дивлячись на результати пропонує оптимальне дозування та строк приймання.

Придбати мікроелемент та інші вітаміни можна на сайті аптеки https://ama.dp.ua/, де представлений широкий асортимент засобів для лікування та профілактики хвороб. У разі виникнення запитань варто звернутися до консультанта, який залюбки допоможе розв’язати їх.