Чому у нас виникає бажання прочитати ту чи іншу книжку, особливо у людей, котрі зовсім не мають схильності до літературних творів? Давайте розберемося, як працює бажання та, що його викликає.

Придбати якісні книжки та поповнити домашню бібліотеку можна на сайті «Ранок». На полицях розмістилися сучасні комікси, енциклопедії, подарункові видання та цілі серії романів, детективів, фантастики і багато чого іншого. Тут кожен знайде собі книжку за смаком та ще й зможе зробити гарний подарунок для близької людини. Купуйте книжки з доставкою по Україні та за її межі і робіть приємно не лише собі, а й своїм близьким.

Що мотивує на читання книжок та різноманітних творів?

В світі, де гаджети займають особливе місце в житті кожної людини дуже швидко забувається насолода, яку можна отримати від читання того чи іншого твору, а ми вже навіть не звертаємо увагу на те, що книжка - це не лише відпочинок, гарно проведений час, а й важлива потреба для мозку, адже вона:

  • Знижує ризик появи більшості хвороб – читання завжди підтримує мозкову активність в тонусі, змушуючи працювати найпотаємніші зони сірої речовини. Такий «спорт» запобігає появі Альцгеймера, деменції та ранньої втрати пам’яті і розуму.
  • «Прокачує» мозок – під час процесу з’являються нові синапси та зв’язки, які допомагають збільшити об’єм пам’яті та покращити розумові здібності, адже чим складніші задачі ми ставимо, тим більше він працює, отже, розвивається та тримається в гарній фізичній формі.
  • Змінює наш характер, поведінку та сприйняття світу – читаючи ми бачимо різноманітні ситуації з різних боків, вчимося вирішувати нестандартні ситуації та обирати варіації вчинків.
  • Розвиває критичне та аналітичне мислення – квести, загадки, детективи та трилери допомагають розвивати спеціальні зони мозку, які відповідають за нестандартне мислення. Завдяки чому людина з легкість знаходить рішення в складних ситуаціях, робить правильні висновки та ухвалює ділові рішення, які можуть змінити життя на краще.
  • Поліпшує увагу та концентрацію – сучасні гаджети змушують нас постійно перемикатися з однієї справи на іншу. Читання здатне зупини світ навколо і дозволити мозку зосередитися лише на тексті та візуалізації описаних подій.

Отже, можна зробити такий висновок, що мозок, як спортсмен потребує активних занять, аби не втратити власну форму, вберегтися від багатьох вікових захворювань та мати гарні здібності довгий час. Саме він викликає бажання читати та пробуджує нестерпний інтерес до літератури.