Для того, щоб вирівняти поверхню стіни та отримати привабливий дизайн будинку, необхідно використовувати штукатурні суміші. Ці будівельні матеріали застосовуються для стін і стель, для створення якісного покриття яке може бути ґрунтом або самостійним елементом поліпшення декоративних властивостей. Після нанесення штукатурки, можливе фарбування, обкладання плиткою, виконання інших дій, кінцевою метою яких є завершення облицювання стін, стель, окремих деталей будинку.

Інтернет-платформа Bud-Platforma пропонує широкий асортимент штукатурки всіх популярних різновидів, властивостей, напрямків застосування. У кожної версії штукатурки є свої переваги. Одна з найпопулярніших – гіпсова. саме з неї і варто почати огляд.

Гіпсова штукатурка

Гіпсові штукатурки – прості у застосуванні, адже використовувати їх для вирівнювання поверхні зможе навіть непрофесіонал. Вона пластична, дуже просто розрівнюється, тому для укладення потребує мінімум часу і зусиль. До переваг використання таких видів штукатурки:

  • висока адгезія, внаслідок природних властивостей гіпсу, що добре приєднується до більшої частини поверхонь будівельних матеріалів – цегла, бетон, кераміка;
  • швидке висушування поверхні на яку нанесена гіпсова штукатурка, внаслідок особливостей структури гіпсу;
  • оптимальна вартість із порівняно високими якісними характеристиками.

Цементно-вапняні штукатурки

Цементно-вапняна штукатурка складається з цементу, невеликої частини вапна та домішки піску. Особливість і основна перевага цементної штукатурки полягає в тому, що вона поєднує в собі одночасно якісний механічний захист, що надає цемент і водночас можливості, які має вапняна штукатурка. Цементно-вапняні штукатурки мають підвищену еластичність і високу зчіплюваність з іншими будівельними матеріалами.

Оптимальне поєднання високої міцності, адгезії має мінеральна цементно-вапняна штукатурка, що зазвичай використовується для фасадних робіт. Фінішна цементна вапняна штукатурка використовується для остаточного вирівнювання стін, в основному для оздоблення внутрішнього декору з подальшим фарбуванням.

Порівняно з іншими різновидами штукатурок цей сорт має свої переваги і особливості, а саме:

  • значно більшу міцність та більший термін гарантованого використання ніж інші різновиди штукатурки;
  • універсальність застосування – для зовнішніх і внутрішніх робіт
  • підвищена стійкість до вологи, оскільки цементно-вапняна поверхня є вологовідбиваючою і може застосовуватися навіть у ванній кімнаті без додаткової обробки і захисту.

Поруч із фізичними позитивними властивостями є і дизайнерські переваги. Вапно – пластичний матеріал, тому штукатурка може видозмінювати форму, рельєф, фактуру за задумом майстра. Саме тому такий тип штукатурки найбільше підходить для якісного дизайнерського декору інтер’єра або фасаду будинку, офісу.

Цементно-піщані штукатурки і їх переваги

З самої назви такого різновиду штукатурки зрозуміло який у неї склад: цемент та пісок разом з пластифікаторами або армувальними, додатковими домішками. Важлива особливість такого різновиду штукатурки полягає в тому, що у неї підвищена міцність і дуже якісне зчеплення із іншими будівельними матеріалами.

Штукатурка цементно-піщана поєднує в собі дві важливі характеристики – поліпшену міцність поверхні і високу стійкість до вологи, різниці температур, прямих сонячних променів. Структура такої штукатурки складається з дуже дрібних елементів, які є ідеальним варіантом щодо створення фасадних у приватних будинків, офісів. Завдяки таким властивостям цементно-піщана штукатурка дуже добре полірується, а на її поверхні можна створювати привабливі текстури і декоративні ефекти, порівняно з іншими варіантами штукатурних сумішей. Такий різновид є оптимальними за вартістю і якісним за характеристиками.

Кожен з різновидів штукатурки по-своєму оптимально за властивостями та ціною їх придбання, використання. Перед тим як придбати конкретний різновид варто проконсультуватись зі спеціалістами або використати власний досвід під час ремонтних і відновлювальних робіт