Квадроцикли, мотоцикли та скутери – це все мототехніка, яку об'єднує велика родина індивідуального дво- та чотириколісного транспорту. Всі ці види моторизованої техніки застосовують для руху двигун внутрішнього згоряння. Всі вони мають кермо у вигляді вилкової конструкції з амортизуючою підвіскою. Проте є і суттєві відмінності між різними видами мототехніки – напрямок застосування та інші важливі особливості. Саме про них і варто знати перед тим, як ухвалювати рішення про придбання мототехніки.

Квадроцикли і особливості їх використання

Суттєва відмінність квадроциклів – наявність чотирьох коліс і водночас типової для мотоциклів конструкції двигуна та трансмісії. Отже, квадроцикл – це гібрид простоти і зручності мотоцикла та потужності і стійкості автомобіля.

Серед інших типів мототехніки побутового призначення, квадроцикли мають чи не найпотужніші двигуни, хоча двоколісні швидкісні мотоцикли можуть мати таку саму потужність.

Основні переваги квадроциклів

Перевага квадроциклів – висока прохідність навіть по болотистій місцевості, а також можливість використання з високою впевненістю на територіях, де є нахил. Зручно застосовувати на місцинах де ускладнено рух: пісок, надмірне зволоження, перешкоди. Це своєрідний “всюдихід” зі значним корисним навантаженням.

Різноманітну мототехніку в Києві в асортименті пропонує інтернет-магазин Budpostach.ua. В онлайн-маркеті є можливість придбати мотоцикли, скутери і квадроцикли, а також аксесуари до мототехніки, зокрема мотошоломи для захисту водія та пасажирів.

Найпоширеніша мототехніка – мотоцикли – і їх переваги

Двоколісні мотоцикли – прості у користуванні, споживають оптимальну кількість пального і використовувати їх можна як для міських подорожей, так і для переміщення між містами по автомобільних шосе.

Найважливіша перевага мотоциклів – мінімальні габарити конструкції та маневровність. Порівняно з квадроциклами, яким потрібний великий простір для пересування, мотоциклам для проїзду знадобиться приблизно 50 см ширини дороги. Саме тому вони неперевершені серед мототехніки за трьома параметрами:

  • швидкість;
  • зручність “проникнення” для проїзду по вулицям, загородженим масовим потоком автомобілів;
  • співвідношення якісних характеристик та вартості.

Класичні “міські” мотоцикли мають зазвичай менш потужні двигуни, ніж у квадроциклах, окрім моделей, які розраховані на максимальну потужність. Таке зменшення потужності впливає і на кількість спожитого палива – вона менша. Серед суттєвих переваг – якісне співвідношення компактності, ціни техніки, споживання ресурсів, швидкості, маневровості.

Простіша мототехніка – скутери

Скутери ззовні дуже схожі на мотоцикли оскільки у них теж два колеса і компактні розміри та зручне керування. Порівняно з мотоциклами скутери є меншими за габаритами і тому є ще більш вправними на дорогах, де потрібно проїхати крізь тисняву автомобільних пробок. Знайти місце для паркування скутера ще простіше, ніж для мотоцикла.

Серед інших варіантів мототехніки у скутерів найменш потужний двигун, проте і кількість використаного ним пального на 100 км найнижча – не більше 3 літрів. Компактність цієї мототехніки така, що їх можна зберігати навіть у найменших технічних приміщеннях. Вартість обслуговування скутерів ще менша, ніж у мотоциклів, тобто купити мототехніку в Києві такої версії найкраще для альтернативи іншим видам мототехніці, яка потребує значних витрат для ТО.

Де краще використовувати конкретний вид мототехніки?

Квадроцикли – це фаворити подорожей по лісовим дорогам чи на пляжі. Мотоцикли краще за все використовувати у подорожі між містами, тобто на значні відстані. Скутери – найкращий транспорт для міста та інших короткотривалих поїздок.