У відділеннях гінекології особливу увагу приділяють профілактиці захворювань жіночої статевої сфери. Існує таке поняття, як "профілактична гінекологія". Гінекологія цього напрямку включає комплекс профілактичних заходів - первинних або вторинних, - спрямованих на попередження захворювань внутрішніх органів сечостатевої системи та збереження жіночого репродуктивного здоров'я.

Клініка «НАДІЯ»: медична допомога для жінок

Коли в людини щось болить, вона йде до лікаря. Профілактика - це відвідування лікаря не за показаннями, а з метою завчасного виявлення захворювань або попередження ускладнень вже наявної патології.

Клініка «Надія» пропонує великий перелік медичних послуг:

- консультації гінеколога;

- клінічні аналізи та УЗД;

- лікування захворювань статевих шляхів;

- лікування безпліддя;

- естетичну гінекологію;

- профілактичні огляди.

Первинна профілактика є регулярним відвідуванням гінеколога, який проводить огляд та призначає скринінгове дослідження. Таке ретельне обстеження дозволяє побачити, чи відбуваються будь-які зміни в організмі, зокрема йдеться про виявлення передракових станів і новоутворень.

Набір аналізів та скринінгових досліджень призначається індивідуально з урахуванням стану пацієнта (віку, наявності хронічних захворювань, скарг).

Вторинна профілактика: запобігти легше, ніж лікувати

Коли вже є проблема, необхідно контролювати стан організму, не допускаючи розвиток ускладнень. Йдеться про вторинну профілактику, яка полягає у запобіганні ризикам виникнення серйозних захворювань.

Найпоширенішими видами аналізу є тестування виявлення вірусу папіломи людини, цитологічне дослідження, кольпоскопія.

Доведено, що щорічне гінекологічне обстеження дає змогу знизити ризик виникнення жіночих хвороб.

Фактори ризику

Важливо не тільки виявити захворювання на ранній стадії, але й знати про симптоми, фактори ризику. Цю інформацію можна отримати з вуст спеціалістів.

Наприклад, до факторів ризику захворювань жіночої статевої сфери відносяться:

- період менопаузи (вік після 50);

- прийом засобів контрацепції та гормональних препаратів;

- зайва вага;

- проблеми із зачаттям;

- неможливість грудного вигодовування;

- низька фізична активність чи її відсутність;

- ігнорування щорічних профілактичних оглядів.

У клініці «НАДІЯ» не лише лікують захворювання, а й проводять профілактичну роботу, нагадуючи пацієнтам про необхідність своєчасного звернення до фахівців.