Що може бути кращим і приємнішим, ніж побачити планових новонароджених цуценят? Повірте, це буде справді чудовий час для вас та вашого собаки! Якщо ви плануєте вагітність вашої вихованки або припускаєте, що ваш собака вже чекає на потомство, то хочемо допомогти вам розібратися в перших ознаках того, що ваша улюблениця дуже скоро стане мамою. Адже досить часто буває так, що господарі не знають про вагітність. Наприклад, собака в тічку втекла або до неї прийшов друг при самостійному вигулі у дворі.

Вагітність собаки

Собаки можуть легко завагітніти у фертильний період, який також називають тічкою, який повторюється в середньому кожні вісім місяців і триває до трьох тижнів. У цей час ваша вихованка часто може вступати в активні сутички з кобелем, що проявляє увагу до неї. Ось чому в період тічки, щоб уникнути подібних сутичок, а також спарювання з незнайомими кобелями рекомендується вигулювати собаку на повідку, постійно тримаючи його під контролем.

Вагітність вашої вихованки може бути пов'язана з суттєвими фінансовими витратами, а також є вкрай хвилюючим періодом не тільки для вас, але і, звичайно ж, для вашого собаки, тому розведення цуценят краще все ж таки залишити заводчикам та іншим професіоналам. Якщо ви хочете заздалегідь подбати про те, щоб у вашого улюбленця не було потомства, рекомендуємо вам подумати про завчасну стерилізацію собаки.

У собак період вагітності триває, як правило, від 61 до 65 днів, проте аж до найпізнішого терміну ознаки того, що ваша вихованка очікує появи потомства, можуть бути практично не помітними. На жаль, домашніх тестів на вагітність для собак немає. Виникає питання: як же визначити, що ваша вихованка вагітна?

Як визначити, що собака вагітна?

У собаки спостерігається невелика кількість слизових виділень приблизно через місяць після передбачуваної случки. Через 30 днів після передбачуваного запліднення соски вашої вихованки можуть збільшитися в розмірах і виглядатимуть яскравішими, ніж зазвичай. Крім того, можливе виділення з них деякої кількості напівпрозорої рідини.

Як у вагітних жінок, які переживають токсикоз, у вашого собаки на ранніх стадіях вагітності можуть спостерігатися нудота та блювання. Якщо це не минає тривалий час або якщо ви з тієї чи іншої причини занепокоєні з цього приводу, постарайтеся якнайшвидше проконсультуватися з досвідченим ветеринарним лікарем.

Ваш собака почне набирати вагу приблизно з 35-го дня вагітності і до часу пологів встигне вага тварини може збільшитися майже на 50%. Приблизно на 40 день вагітності стане помітним збільшення живота вашої вихованки. Однак майте на увазі, що у собак, які завагітніли вперше або ж чекають появи невеликої кількості щенят, збільшення живота може бути не настільки помітно.

У період вагітності ваш собака може поводитися спокійніше, ніж зазвичай, а також менше їсти. Однак будьте напоготові – це може також вказувати на серйозні проблеми зі здоров'ям вашої вихованки, тому у разі виникнення тих чи інших сумнівів та питань з цього приводу негайно зверніться до кваліфікованого ветеринарного лікаря.

Як зрозуміти, що собака скоро народить

На пізніх етапах вагітності апетит майбутньої мами почне швидко збільшуватися, тому будьте готові внести відповідні зміни до її повсякденного харчового раціону.

Підтвердити вагітність собаки ветеринарний лікар може за допомогою вимірювання її гормонального фону та спеціального тесту на вагітність (починаючи з 21-25 днів після случки), а також за допомогою ультразвуку (приблизно з 20-22 днів вагітності).

А вже приблизно з 30 дня ветеринар (Харків) зможе провести медичний огляд, який дозволить визначити передбачувану кількість цуценят у вашої тварини. Проте не завжди можливо з абсолютною точністю визначити, скільки їх буде, тому будьте готові до того, що на світ з'явиться більше або менше малюків, ніж ви очікували. ТОчнішим за узд буде рентген дослідження.

Хоча ваша собака цілком може перенести період вагітності та пологів самостійно, їй буде набагато легше, коли ви поряд. До того ж, якщо станеться щось несподіване, ви завжди зможете вжити відповідних заходів та допомогти вашій улюблениці. Головне, не турбуйтеся – організм майбутньої мами обов'язково дасть вам багато підказок, що свідчать про початок пологів, тобто про те, що цуценята готові ось-ось з'явитися на світ.

Терра Вет – ветеринарна клініка у Харкові, у якій ведуть прийом досвідчені спеціалісти. Ми потурбуємося про те, щоб вагітність Вашої улюбленці проходила максимально комфортно, як для тварини, так і для Вас.