Багато громадян, яким потрібна допомога, бажали б скористатися послугами професійного юриста на порталі https://advokat-narodu.com/, але не всі на це наважуються, особливо коли потрібна не просто консультація, але й захист у суді чи юридичний супровід справи.

На заваді стає ореол певної елітарності навколо професій адвоката, а також деякі міфи про неї, які з одного боку породжують марні надії, з іншого – не менш марні побоювання. Спробуємо розібратися з ними в межах нашої статті.

Професія адвоката зараз не популярна серед молодих юристів

Це насправді так. Сьогодні більшість студентів хоче бути арбітражними керуючими або займатися господарськими спорами, прагнуть бути суддями та прокурорами, адже у них є владний статус, гарантії діяльності та фактичний імунітет. Бізнес потрохи вийшов з кримінальної сфери, тож захищати у кримінальних справах багатого клієнта доводиться дуже нечасто, а у професійній сфері існує велика конкуренція.

Наприклад, за посиланням narodu.com/lawyers/dergachi ви можете знайти адвокатів, які опановують не одну, а велику кількість галузевих напрямів. Це потребує постійного самовдосконалення, щоб не втратити компетенції та не залишитися без роботи.

Послуги адвоката коштують дорого для пересічного громадянина

Ціни на послуги адвокатів дуже різняться. У тих, хто заробив собі «ім’я», вони можуть бути невиправдано великими, але й у них і клієнти незвичайні. Інші адвокати беруть стільки ж, скільки будь-який альтернативний юрист, адже виміром гонорару є зазвичай час, витрачений адвокатом на ведення справи. Наприклад, якщо йому цілий день потрібно провести у апеляційному суді заради вашої справи, очікуючи на виклик до судової зали – поміркуйте самі, чого коштує один робочий день адвоката. Жодна працевлаштована людина не погодилася б просто так позбутися денної заробітної плати, щоб комусь допомогти безоплатно.

Отже, велика вартість адвокатських послуг – не міф, але має логічне пояснення. З іншого боку, відомі адвокати іноді беруться за справи безкоштовно, якщо вони цікаві для них з професійної точки зору чи мають суспільний резонанс.

Існує й інша тенденція. Так, адвокати Дергачів беруть небагато, якщо йдеться про консультацію яка не вимагає часу на глибоке вивчення справи. Складні питання, звісно ж, мають іншу вартість вирішення.

В адвокатському середовищі сильна корпоративна солідарність

Це так, адже порівняно з іншими юридичними спільнотами, адвокатура є більш закритою. Часто адвокати захищають своїх колег: коли останніх за щось несправедливо карають, може бути створений небезпечний прецедент, який вдарить по всій спільноті. Але з іншого боку між адвокатами існує і конкуренція – у своєму середовищі вони конфліктують точно так, як і спеціалісти інших професій.

Усі адвокати забезпечені у матеріальному плані люди

Тут усе, як у бізнесі. Великі гроші адвокат починає заробляти не одразу ж. Перші 5 років доведеться працювати на репутацію, хоча є винятки, коли людина приходить до адвокатів з іншої сфери юриспруденції вже з ім'ям, наприклад, з органів внутрішніх справ чи прокуратури. Іншим доводиться напрацьовувати клієнтуру та авторитет, а далі матеріальна забезпеченість перестає бути міфом.

Правда, працювати потрібно важко та наполегливо й подалі.

Найкращі адвокати — колишні правоохоронці

Досвід роботи у правоохоронних органах звісно, надає адвокату перевагу у кримінально-процесуальній сфері. Але вихідцям із силових структур важко працювати адвокатами через професійну деформацію – певного ставлення до підзахисної особи. Також вони напрацювали зв’язки, що дозволяють їм вирішувати проблеми клієнта у позапроцесуальному порядку.

Гарний адвокат – гарантія потрібного рішення суду

Це зовсім не так. Компетентність адвоката, звісно, має значення, але рішення приймає суд, причому часто зовсім непередбаченим чином. Тому добросовісний захисник ніколи не обіцяє успіху, як це роблять ті, хто змушений рекламувати свої послуги через нестачу клієнтури.