Досить часто на практиці, коли змінюється державна чи приватна освіта, у дітей та батьків може виникати питання про те, чи варто реалізовувати цей процес саме в старших класах. Це пов’язано з тим, що багато хто не бажає ризикувати власною стабільністю заради чогось нового та невідомого. Звичайно, відповісти саме на це питання досить складно, так як воно може залежати від багатьох факторів. Але на практиці зміна навчального закладу в 10-11 класах досить часто може відображатися на майбутньому дітей. У цей час діти вже є досить дорослими для того, щоб усвідомити власні бажання та реалізувати на практиці власні амбіції.
Основні міфи стосовно зміни навчального закладу
Що стосується зміни навчального закладу, то багато хто впевнений в тому, що краще всього реалізовувати цей процес саме в початковій школі. У старших класах – це серйозний крок, який оточено великою кількістю упереджень та міфів. Велика кількість із них виникає за рахунок того, що людина просто не знаю про можливі перспективи та з’являється страх перед невідомим. Для того, щоб побачити реальну картину, необхідно ознайомитися з основними міфами, які пов’язані зі змінною навчального закладу в старших класах. До таких міфів варто віднести наступні:
- занадто пізно змінювати школу саме в старших класах;
- до нового середовища учню буде набагато складніше адаптуватися;
- для дитини може виникнути занадто серйозний стрес;
- суттєвий вплив на академічну доброчесність.
Багато хто впевнений в тому, що саме початкова школа у Харкові або іншому місті України є ідеальним варіантом для того, щоб змінити навчальний заклад. Але на практиці немає нічого страшного, якщо зміна місця навчання відбудеться з учнями старших класів.
У багатьох є впевненість в тому, що процес зміни навчального закладу в старших класах є непотрібною дією, так як до завершення навчання залишається всього декілька років. Насправді саме цей проміжок часу є найвідповідальнішим, тому дуже важливо, щоб при потребі можна було змінити навчальне середовище на більш сильне, якщо в цьому є потреба. Тут важливо орієнтуватися саме на той вищий навчальний заклад, в якому буде відбуватися процес подальшої освіти.
Багато хто впевнений в тому, що можуть виникнути складнощі з адаптацією до нового середовища. Але якщо приватна школа дійсно буде хорошою, то це дасть можливість учням пройти через нескладний процес адаптації. При цьому учнів будуть супроводжувати класні однолітки та наставники, які не дадуть можливості загубитися у новому навчальному середовищі. При цьому саме зміна школи одночасно може виступати поштовхом для того, щоб розвивати власну особистість.
Не дивлячись на те, що для багатьох учнів процес зміни навчального закладу може стати досить стресовою подією, насправді це ідеальний час навчитися справлятися з викликами та вибудовувати власну стійкість. Саме зміна середовища надає можливість учню подивитися на навчальний процес під зовсім іншим кутом, а також по можливості відкрити в собі нові таланти.
Існує думка про те, що зміна навчального закладу може певним чином впливати на процес підготовки до державних іспитів. На практиці, у тому випадку, якщо учень потрапляє до школи, де може отримати більш глибокі знання, це додатково надає можливість краще розуміти власні академічні можливості, якими наділений кожен учень на практиці. Саме за рахунок досить сильної академічної програми можна зробити процес навчання більш структурованим та здійснити якісну підготовку до університетського рівня. Звичайно, процес адаптації може призвести до певних труднощів, але на практиці це призведе тільки до максимально здорового зростання.