• Головна
  • Країни Південно-Східної Європи підтримують прагнення України до членства в ЄС і НАТО.«Найефективніший гарант безпеки»
08:06, Вчора

Країни Південно-Східної Європи підтримують прагнення України до членства в ЄС і НАТО.«Найефективніший гарант безпеки»

Під час міністерської зустрічі України з країнами Південно-Східної Європи учасники заявили, що підтримуватимуть Україну, Молдову та держави Західних Балкан у напрямку членства в Європейському Союзі.

Про це йдеться у спільному комюніке учасників зустрічі, яке є в розпорядженні NV.

Країни наголосили на важливості дотримання критеріїв вступу, заснованих на принципах та цінностях ЄС, а також на необхідності узгодження політики з рішеннями у сфері Спільної зовнішньої та безпекової політики Євросоюзу.

Сторони підкреслили, що майбутнє членство цих країн є ключовим для довгострокової стабільності, безпеки та добробуту як регіону, так і всієї Європи.

Окрему увагу приділили підтримці України на її шляху до повноцінної євроатлантичної інтеграції. Учасники зустрічі виступили за надання Україні запрошення до НАТО, щойно союзники досягнуть консенсусу і будуть виконані необхідні умови.

У заяві наголошується, що членство в НАТО є найефективнішим і найбільш економічно доцільним варіантом гарантування безпеки для України.

«Жодна країна, зокрема Росія, яка не є членом Альянсу, не має права вето щодо його розширення», — йдеться в документі.

Учасники повністю підтримали право України самостійно визначати власне безпекове майбутнє без зовнішнього втручання.

Серед підписантів комюніке — Хорватія, Україна, Молдова, Чорногорія, Албанія, Північна Македонія, Румунія, Словенія, Республіка, Косово та Боснія і Герцоговина.

14 березня президент України Володимир Зеленський під час зустрічі з журналістами заявив, що те, що стосується Європейського Союзу, а саме рішення про членство України, блокує тільки одна країна, і це Угорщина.

13 травня агентство Bloomberg писало, що ЄС обговорює способи, які дадуть змогу запобігти блокуванню Будапештом початку переговорів про вступ України.

24 червня глава української держави зазначив, що вступ України до НАТО є взаємною потребою, але визнав, що наразі для країни не є можливим приєднання до Альянсу.

Своєю чергою генсек Альянсу Марк Рютте запевняв Зеленського, що Україна на незворотному шляху до НАТО, однак в декларації саміту НАТО в Гаазі 2025 року про це не було жодної згадки.

Інформує nv.ua
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
0,0
Оцініть першим
Авторизуйтесь, щоб оцінити
Авторизуйтесь, щоб оцінити
live comments feed...