Аби отримати значний врожай, недостатньо правильно вибрати та купити саджанці полуниці. Вирощування даної культури вимагає цілого комплексу робот, починаючи з вибору ділянки для висадки і закінчуючи доглядом протягом всього сезону.

І не менш важливим моментом є, звісно, внесення добрив. Звичайно, якщо земля на ділянці вкрай родюча, то удобрювання може бути не таким інтенсивним, проте, у більшості випадків це якісно позначиться на врожайності полуниці.

Досвідчені садоводи проводять внесення добрив навесні, влітку та восени, аби підготувати землю до наступного року. Найбільш впливовим буде удобрювання у перший рік вирощування культури – від цього залежить, як рослина приймається у грунті, як адаптується до нових умов, чи отримає стійкість до шкідників і хвороб.

Найкращі види добрив

Хоча на сьогодні існує безліч видів добрив та готових сумішей, потрібно правильно їх вибрати. Треба звернути увагу на те, що не для кожної пори року підходять одні й ті самі добрива, тому краще за все заздалегідь зробити необхідні запаси.

Для весняного удобрювання використовують такі добрива:

  • Азотисті. Найбільш популярним та корисним для полуниці вважається азотнокислий калій. Його додають навесні, до початку цвітіння рослини. Препарат розчиняють у пропорції приблизно 20 грам добрива на 1 відро води, і потім просто поливають рослини;
  • Фосфор. Використовують відразу після посадки полуниці. Визначити, що рослині не вистачає фосфору можна візуально – листя стає пурпурного кольору або відтінку.

Влітку дуже корисним буде удобрювання калієм. Причому додавати його треба після того, як закінчилось плодоношення. Серед найкращих варіантів – калійна селітра та сульфат калію. Придбати такі препарати легко, адже вони продаються в будь-якому інтернет-магазині, що працює у сфері садівництва.

До речі, восени калій теж не буде зайвим. Також в цю пору варто додати комплексні добрива, органіку (компост, біогумус тощо), мікродобрива.

Якщо хочеться додатково подбати про полуницю, то можна використовувати так звані «народні» методи. Звісно, кожен садівник має свої рецепти, і часто вони визначаються сортом рослини. Тут вже потрібно мати певний досвід, аби не нашкодити полуниці, інакше є ризик загубити її. Для новачків же підійде універсальне «народне» добриво – деревна зола. Шкоди від неї не буде. Для додавання золи її розчиняють у відрі води, а потім поливають кожний кущ, приблизно 0.5 літра на одну рослину. Робити це краще через кілька днів після внесення азотистих добрив – ефект буде більш відчутним.

Як вибрати сорт полуниці

Завдяки сучасному асортименту проблем з вибором сорту немає. Втім, краще обирати ті, які більш пристосовані до певних кліматичних умов. Про це, як і про правила догляду, продавці зазвичай вказують в описах до кожної рослини. Якщо є якісь сумніві, то краще перепитати у продавця, який допоможе з вибором.

Серед найбільш популярних в Україні сортів, можна зазначити наступні:

  • Азія;
  • Розана Київська;
  • Альбіон;
  • Вайбрант;
  • Гармонія;
  • Гігантела;
  • Альтес;
  • Корона.

Звичайно, це лише короткий перелік сортів, які з задоволенням вирощують українські садівники. Деякі з цих видів полуниці відрізняються великими розмірами, але це можливо лише за умов своєчасного внесення якісних добрив. Інші сорти можуть давати невеликі за розмірами ягоди, проте вони будуть більш солодкими та смачними. Тож не варто при виборі сорту звертати увагу лише на розміри, а краще підходити до цього питання індивідуально, в залежності від власних смаків. До того ж, завжди можна висадити кілька сортів полуниці, щоб потім порівняти їх між собою.